Burs HaberleriYurtiçi Burslar

ETİ Bursu

Öğrencilerin eğitimine önem veren bir başka kurum ise ETİ’dir. Her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlayan bu kurum kendisini şöyle tanımlıyor: “Eğitime her zaman destek veren bir kurum olarak, hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerimizin eğitim masraflarını karşılamaktan mutluluk duyuyoruz. Burs almaya hak kazanan ve bursun devamlılığı için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimizin her eğitim – öğretim döneminin Ekim ayından Haziran ayına kadar başarılarına katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz.”

Eti verdiği bursu 3’e ayırıyor.

Yüksek öğretim öğrencileri için, Üstün başarılı öğrenciler için ve Yüksek lisan/Master/Doktora öğrencileri için.

1-Yüksek Öğretim Bursu: Ön lisans ve lisans öğrencileri için Mühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin ilgili bölümlerine yeni kayıt yaptırmış olmalısınız. 

2-Üstün Başarı Bursu: Üniversiteye yeni kayıt yaptırıyorsanız, YKS’de ilk 1500 kişi arasına girmiş ve başvuru kriterlerini karşılamanız koşuluyla ilgili yıl itibariyle belirlenen kontenjan ve maddi tutar doğrultusunda burs alabilirsiniz.

3. Yüksek Lisans/ Master ve Doktora Bursu: Master ve Doktora yapmaya hak kazanmış, başka yerden maaş, ücret almamak gereklidir.

Master ve doktora için 4’lük not sisteminde en az 3, 100’lük not sisteminde en az 75 puan yüksek lisans bitirme genel not ortalamasına sahip olmak gerekmektedir.

ETİ Bursu Başvurusu Ne Zaman?

Eti Bursu Başvuru Tarihleri 1 Eylül-15 Eylül tarihleri arasındadır.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hangi Bölümlerde Okuyanlar Eti Bursuna Başvurabilir?

Lisans ve Lisans Üstü Öğrencisiyseniz:

  • Mühendislik Fakültelerinin; Makine, Endüstri, Mekatronik, Elektrik Elektronik, Bilgisayar, Gıda ve Kimya mühendisliklerinde,
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin; İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümlerinde ve Tıp Fakültesinde öğrenciyseniz başvurabilirsiniz.

Ön Lisans Öğrencisiyseniz:

Elektrik, Elektronik, Makine, Endüstriyel Otomasyon, Besin Teknolojisi bölümlerinde okuyorsanız, başvuruda bulunabilirsiniz.

Özel Koşullar:

Bedensel engelliyseniz yahut birinci derecen yakınınızda engelli bir birey varsa, Eti bursuna başvurabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün