Burs Haberleri

Girişimcilik Vakfı Bursu

Üniversite bursu denilince akla gelen ve en çok başvuru alan burslardan biri Girişimcilik Vakfı Bursu’dur. Özellikle genç girişimciler için en büyük sorunlardan biri olan maddi problemleri bu şekilde bi nebze azaltmayı hedefleyen bu vakfa, başvuru koşullarını sağlayan herkes başvurabilir. Girişimcilik Vakfı, her yıl binlerce öğrenciye karşılıksız burs vermektedir. Özellikle ülkemizde girişimcilik kültürünü yaymak ve geliştirmek için Üniversiteli gençlere karşılıksız yardım edilmektedir.

Girişimcilik Vakfı üniversiteli gençler için “Fellow Programı” kapsamında 12 ay boyunca karşılıksız olarak 500 TL burs vermektedir. Bu yazımız boyunca Girişimcilik Vakfı Bursuna başvurmak için gerekli olan tüm bilgilere ve linklere ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik Vakfı bursunu aldığınızda diğer burslara da başvuru yapabilirsiniz. Diğer bursları almanız bu bursu almamıza engel değildir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Yağmur Damlası Derneği Burs Başvurusu

Girişimcilik Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

Girişimcilik Vakfı bursu başvuru koşulları bu bursu almak için yerine getirmeniz gereken şartlardan oluşmaktadır.

Bursu almak için başvuru koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Hatta bazı durumlarda bu şartları okuduğunuz süre boyunca yerine getirmeniz gerekebilir. Şartları okuduktan sonra bursa başvuru yapabilirsiniz. Girişimcilik Vakfı bursu başvuru koşulları neler?

  • Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmeniz gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • Herhangi bir üniversiteye girmeye hak kazanmış olmanız gerekmektedir.
  • Herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir.
  • Üniversitelerin 1,2,3 ve 4. sınıflarında okuyan birisi olmanız gerekmektedir.
  • Bursu almak için yaş sınırı bulunmaktadır. Yaşınız 17-24 arasında değil ise bu bursa başvuru yapamazsınız.

Bu bursu almak için KYK bursu alıyor olmanız bir engel değildir. Girişimcilik Vakfı bursunun yanı sıra KYK bursu da alabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: İstanbul Ticaret Odası Bursu

Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu Son Tarih

Girişimcilik vakfı burs basvurusu son tarih ne zaman? 

Yazımız devamlı olarak güncellenmektedir. Ayrıca site üzerinden burs başvurusuna devamlı olarak bakmanız önerilmektedir. Burs kontenjanı daha sonradan tekrar açılabilir veya başvurup kazananlardan koşulları sağlamayanları çıkarılmaktadır.

Burs başvurusu için son tarih 26 Haziran 2021 olarak belirlenmiştir.

Girişimcilik Vakfı Bursuna Nasıl Başvurulur?

Girişimcilik Vakfı Bursuna başvurular online olarak yapılmaktadır aşağıdaki linklerden sizlerde burs başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan diğer burslara göz atıp farklı farklı burslarada başvurabilirsiniz

Fellow Programı Burs Başvurusu, Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu

Online başvuru için TIKLAYINIZ

Girişimcilik Vakfı Nedir?

Girişimcilik Vakfı, Türkiye’nin gelişmiş bir ülke olma yolunda ilerlemesi ve gençlerin bu yolda etkin rol oynaması için destek veren vakıftır. 2014 yılından beridir girişimin gelişimin anahtarı olacağını inanan iş insanları ve fikir önderleri ile işbirliği yapıp. Bu yolda gençlere destek olmaktadır.

Girişimcilik Vakfı Bursu ile üniversiteli gençler geri dönüşümsüz olarak burs alma şansı yakalamaktadır. Katılım koşullarına üstteki başlıktan ulaşabilirsiniz. Bu bursun ve programın ana amacı girişimcilik potansiyeli olan gençlere destek olduğu için bu vakıf fikre değil insana yatırım yapmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün