Burs HaberleriYurtiçi Burslar

Kız Öğrencilere Özel Burs

Bazı kadın dernekleri, vakıfları kız öğrenciler kendilerinin çektiği zorlukları onlar çekmesin düşüncesiyle sadece kız öğrencilere burs vermeyi hedefliyor. Üstelik sadece üniversite öğrencilerine değil lise düzeyinde okuyan kız öğrencilere de burs veren kuruluşlar bir hayli fazla. Gelin makalemizde bu kuruluşları inceleyelim.

  • 1-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

Kız çocuklarının okuması konusunda çok fazla projeye sahip olan bu önder dernek kız/erkek çocuklarının okurken zorluk çekmemesi adına ilköğretim, lise ve üniversite düzeyinde başarılı, yardıma muhtaç nesilleri çağdaş düzeyde okutmak için ellerini taşın altına koymuş bir dernek.

2020-2021 dönemi burs başvuruları 05 – 15 Eylül  tarihlerinde Web sitemiz üzerinden online olarak yapılacaktır.

2020-2021 Öğretim Yılı Aylık Burs Tutarı   :  275 TL  (Eylül – Haziran olmak üzere 10 ay) BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

  • 2-Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı (HAFEV)

HAFEV tarafından verilen bu burs sadece başarılı kız öğrencilere verilmektedir. Geçen sene Kasım – Aralık aylarında başvurularını açan HAFEV, bu sene de başvuruları aynı zaman diliminde yapması bekleniyor.

Ayrı olarak ‘Sedefteki İnciler’ adlı başka bir projesi ile kız öğrencileri desteklemektedir. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

  • 3-Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği (MÜKAD)

MÜKAD (Mühendis Mimar Kadınlar Derneği),  üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrenciler için kaynak yaratılan bir  burs programıdır.

Başvurular tamamlandıktan sonra, bursiyer öğrenciler “MÜKAD Burs Komisyonu”nca mülakat ile seçilecektir. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

  • 4-) Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD)

TÜRKKAD İstanbul Şubesi, maddî imkânları kısıtlı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu sağlamaktadır. 2020-2021 eğitim dönemine ait burs başvuruları bu günlerde başlamıştır.

Burs başvuruları sırasında herhangi bir belge istenmemektedir. Burs sonuçları açıklandıktan sonra seçilen öğrencilerden bir takım belgeler listesi istenecektir.

Burs miktarı aylık 250 Türk Lirasıdır ve karşılıksızdır. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün