Burs HaberleriYurtiçi Burslar

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Bursu

Bir sivil toplum kuruluşu olan Toplum Gönüllüleri Vakfı her sene onlarca farklı sosyal sorumluluk projesi başlatarak yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatıyor.

Her yıl 200 öğrenciye burs veren bu kuruluş 2020 – 2021 akademik yılı için burs başvurularını başlatmıştır.

Başvurular maddi gereksinim, akademik başarı ve gönüllük deneyimi/potansiyeli kriteri ile değerlendirilip sıralanmaktadır. Bu dönem başvuran adaylar arasından, Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursu için toplam 200 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanabilecektir.

Başvuru döneminin kapatılmasının ardından başvuru değerlendirme dönemi olacak ve ardından kısa listeye giren adaylarla Burs Mülakatları Ekim ayında gerçekleşecektir. Burs Mülakatları çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecektir. Başvuran adaylardan başvurusu olumsuz sonuçlanan adaylara e-posta yoluyla bilgilendirme 11 Kasım 2020 tarihinde yapılacaktır.

Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları‘na başvurularınızı aşağıdaki “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

  • Öğretmen Çocuğu Burs Fonu başvuruları da Gençlik Bursları formları üzerinden yapılacaktır. Öğretmen Çocuğu Burs Fonu’na başvuru yapabilmek için formda anne veya babanızın öğretmen olduğunu belirtmeyi unutmayınız.
  • Burs başvurularında herhangi bir bölüm kriteri bulunmamaktadır.
  • Burs başvuruları sadece bu form aracılığıyla alınacaktır.
  • Burs başvuruları 1 Eylül – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır.  BAŞVURU YAP

2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır.  BAŞVURU YAP

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün