Burs HaberleriYurtiçi Burslar

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursu

Köklü vakıflardan biri olan Türk Eğitim Vakfı (TEV) öğrencilerin eğitim görürken sıkıntıya düşmemeleri için her sene birçok çeşit burs vermektedir.

 Burs vereceği öğrencileri seçerken çok sıkı sıkıya eleyen bir vakıf olan TEV, seçtiği öğrencileri bir de mülakattan geçirmektedir. Ama bu söylediklerimiz gözünüzü korkutmasın. TEV her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. Verilecek burs miktarı 700 Türk Lirasıdır.

TEV Burs türleri şu şekildedir:

TEV Mesleki Orta Öğrenim Bursları: Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkeleri’ne bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Mesleki Orta Öğretim bursu vermektedir.

2020-2021 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 14 Eylül – 18 Ekim

TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursları: Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkeleri’ne bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine TEV Eğitim Bursu vermektedir.

2020-2021 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 21 Eylül-18 Ekim

TEV Yüksek Lisans Bursları: Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlkeleri’ne bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan yüksek lisans öğrencilerine burs vermektedir. Başvuru döneminde hangi alanlarda burs verileceği ilan edilmektedir.

2020-2021 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 21 Eylül-18 Ekim

TEV Üstün Başarı Bursları: Türk Eğitim Vakfı, geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 40. kuruluş yılı dolayısıyla 2007 yılından itibaren Üstün Başarı Bursu vermektedir. Her yıl yaklaşık 50-55 yeni öğrenci TEV Üstün Başarı Bursu almak üzere seçilmektedir. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

2020-2021 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 21 Eylül-18 Ekim

Burs Verilen Fakülteler

  • Mühendislik-Mimarlık
  • Sağlık Bilimleri
  • İdari Bilimler
  • Temel Bilimler
  • Sosyal Bilimler
  • Hukuk

TEV Kız Öğrenci Yurt Başvuruları:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), büyük kentlere üniversite öğrenimi için gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kız öğrenci yurtları projesini hayata geçirmiştir. Bu amaçla İzmir-Balçova’da, Trabzon’da ve Ankara’da olmak üzere üç kız öğrenci yurdu hizmete açmıştır.

Yurtlara iki tip başvuru yapılabilmektedir:
  • 1. Ücretli barınmak için: Öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma ve çalışma koşulları sunan yurtlarda kalmak için öğrenciler, payına düşen ücreti ödemektedir.
  • 2. Burslu barınmak için: Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, aşağıda açıklanan burs kriterlerini sağladıkları takdirde burslu (yurt ücreti ödemeden) kalmak üzere yurtlara başvuru yapabilmektedir. Burslu kalan öğrencilere ayrıca cep harçlığı da verilmektedir.

BAŞVURU TARİHİ: 7 Eylül 2020 – 2 Ekim 2020

TEV BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün