Burs Başvuru

AGEYV 2021 Burs Başvuruları

Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı​ 2021 bursu 2021-2022 eğitim öğretim yılı için öğrencilere karşılıksız burs vereceğini açıkladı. AGEYV her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce genç üniversiteliye burs verecek. 

Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı​, resmi sitesinde yayınladığı duyuruda 2021-2022 öğretim yılı için başvuru tarihlerini açıkladı. Sizlere bu yazı içerisinde tüm tarihleri ve AGEYV bursuna nasıl başvuracağınızı aktaracağız.

Üniversite bursları dönemi, YKS 2021 sınavının bitmesi ile başladı birçok vakıf ihtiyaç sahibi gençlere karşılıksız olarak burs vermektedir. Verilen burslar neticesinde binlerce gencin eğitiminde etken rol oynamaktadırlar. Burs başvurularını açan vakıflardan biri de Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı​ oldu. Alttaki başlıklarımızda sizlere başvuru tarihlerini ve bu bursa nasıl başvuracağınızı detaylı bir şekilde aktardık.

Üniversite bursları ile ilgili burslardan ilk senin haberin olsun istiyorsan internet sitemize abone olabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Bursu

AGEYV 2021 Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

AGEYV 2021 burs başvuruları ne zaman başlıyor? Bu sorunun cevabı olarak AGEYV resmi açıklamasına göre 1 Ağustos 2021 – 31 Ağustos 2021 olarak verilmektedir.

Vakfın bu konuda yaptığı açıklamada ise “Burs koşullarını sağlayamayan öğrenciler bu tarihler arasında başvuru yapsa bile kabul olmayacaktır.” ibaresi geçmektedir. Yani bu tarihler arasında yapılan başvurular arasından sadece bursa uygun olanlar arasından seçimler yapılacaktır. Vakıf burs ödemeleri ise 1 yıllık süreçte 9 aylık bir dönem ödeme yapılacağı bilgisi verildi.

AGEYV 2021 burs başvurusunun ardından kısa bir süre içerisinde başvuru yapan adaylar değerlendirmeye alınıyor. Değerlendirilmeye alınan adaylar arasından belirlenen miktarda burs öğrencisi ayrılıyor ve iletişime geçiliyor. İletişime geçilmesinin yanı sıra dönüş sağlanamaması durumunda yedek kişiler bu burslardan yararlanmaktadır. Bu yüzden AGEYV sosyal medya hesaplarını takip etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Girişimcilik Vakfı Bursu

AGEYV 2021 Burs Başvuru Koşulları

AGEYV 2021 burs başvuru koşullarını sağlayan öğrenciler arasından belirli sayıda öğrenci burs kazanacaktır.

Vakıf bu konuya istinaden yaptığı açıklamada adayların şartları sağlamaması durumunun incelendiğini de belirtti. AGEYV 2021 burs başvuru koşulları:

AGEYV 2021 Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı​ yaptığı açıklama ile burs başvuru koşullarını sağlamayan gençlerin değerlendirmeye alınmayacağını resmi internet sitelerinde açıkladı. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce üstte yer alan başvuru koşullarını sağlamanız gerekmektedir.

AGEYV yaptığı açıklamada verecekleri bursun 9 ay boyunca okul dönemlerinde vereceğini belirtti. Karşılık burs başvursunu vakfın resmi sitesinden kolayca yapabilirsiniz.

Exit mobile version